Bramy wjazdowe- jaką wybrać: skrzydłową czy przesuwną?

bramy wjazdowe

Bramy wjazdowe są nieodłącznym elementem ogrodzenia każdej posesji. I to niezależnie od tego, czy posiadamy samochód, czy nie. Nigdy nie wiadomo, czy ta druga sytuacja, tzn. brak auta, kiedyś się nie zmieni, z jakiegokolwiek powodu, bądź, czy nie będziemy np. przyjmować gości, którzy chcieliby zaparkować samochód na terenie naszej posesji ze względów bezpieczeństwa, czy wygody. Poza tym, bramy wjazdowe, szczególnie te nowoczesne, tj. automatyczne, zdecydowanie podnoszą standard całej posesji i robią bardzo dobre wrażenie czysto wizualne.

Bramy wjazdowe- podział

Bramy wjazdowe dzielimy na bramy przesuwne i skrzydłowe. Nad pytaniem, czy bramy wjazdowe są w ogóle konieczne, czy nie, nie ma co się zastanawiać, gdyż jest to, jak było już powiedziane, oczywiste. Jedyny wybór, przed którym staniemy, to wybór między właśnie bramą skrzydłową i przesuwną.

Bramy wjazdowe przesuwne są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, gdyż stanowią odpowiednią ochronę przed niechcianymi na terenie posesji intruzami, mogą być wykonane z łatwych w montażu i lekkich materiałów (np. paneli), potrzebują stosunkowo mało miejsca (w porównaniu do bram skrzydłowych) etc.

Bramy wjazdowe skrzydłowe są rozwiązaniem nadającym luksusowy charakter ogrodzeniu i, co za tym idzie, całej posesji. Ich wadą jest jednak to, że potrzebują czasem nawet do 3 metrów wolnej przestrzeni na terenie posesji, by móc się otwierać. Dotyczy to nie tylko niemożliwości ustawienia na tym obszarze stałych elementów, ale wiąże się też z koniecznością usuwania np. nagromadzonych jesienią liści. Bramy wjazdowe przesuwne natomiast otwierają się wzdłuż ogrodzenia, czyli są bardziej odpowiednie dla niezbyt dużych posesji, Poza tym, przy ich zastosowaniu istnieje małe prawdopodobieństwo, że śnieg, czy liście, utrudnią poruszanie się bramy.

Zarówno bramy wjazdowe skrzydłowe, jak i przesuwne, mogą być otwierane automatycznie. Zastosowanie automatów do bram jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym i praktycznym.

Bramy wjazdowe- estetyka i walory dekoracyjne

Niezwykle bogata oferta materiałów, z których mogą być wykonane bramy wjazdowe oraz ilość ich przeróżnych wzorów, styli i fasonów sprawia, że bez problemu można dobrać ich wygląd do charakteru całej posesji. Dla niektórych może to zdawać się nieistotne, ale pamiętajmy, że bramy wjazdowe są swoistą wizytówka całego domu, więc dobrze byłoby, gdyby do niej, w sensie wizualnym, pasowały.

Bramy wjazdowe- na co należy zwrócić uwagę

Bardzo ważne jest, by każda brama była odpowiednio zamontowana. Tylko wtedybramy wjazdowe bramy wjazdowe przesuwne będą poruszać się bez najmniejszego oporu, a skrzydła bramy skrzydłowej nie będą opadać. Osoby bez odpowiedniego przeszkolenia, czy doświadczenia, łatwo mogę popełnić wiele błędów podczas ich montażu. Dlatego właśnie zaleca się, by zajął się tym ktoś wykwalifikowany. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z efektami pracy naszej ekipy montującej min. bramy wjazdowe i do skorzystania z naszej pomocy, zarówno w zakresie wyboru bramy, jak i jej montażu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na bramę przesuwną, czy skrzydłową, bramy wjazdowe spełniają swoją rolę prawidłowo, tj. nie powodując przy tym żadnych problemów, tylko i wyłącznie jeśli są naprawdę dobrej jakości. Tylko dobrze wykonana i dobrze zamontowana brama będzie wygodna w użytkowaniu, wytrzymała, piękna i nie będzie narażać właścicieli posesji na dodatkowe koszty związane z jej odnawianiem, wymianą, czy ponownym montażem.

To, że jakość samej bramy, jak i kwalifikacje osób ją montujących, są ważne, zdaje się być czymś oczywistym. Niekiedy jednak, by zaoszczędzić naprawdę małe pieniądze (w porównaniu z kosztami na jakie się narażamy), decydujemy się na obcięcie kosztów nie tam, gdzie powinno się to robić. Efekt jest taki, że inwestycja, która powinna być inwestycją na długie lata, ciągnie za sobą kolejne wydatki.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych wyborem bramy wjazdowej do zapoznania się z naszą ofertą bram, automatów do bram etc. oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *